Radno vrijeme Škole za stranke je svaki radni dan, od 11:30 do 14 h. Molimo ne zaboravite maske.

Financije, pravo na pristup informacijama i savjetovanje s javnošću

Gimnazija Pula

Proračun

Fiskalna odgovornost

Javna nabava

Temeljem članka 13. stavka 9. točke 1. Zakona o javnoj nabavi («Narodne novine», broj 90/11.), na temelju danih izjava o nepostojanju sukoba interesa predstavnika naručitelja, objavljujemo da ne postoje gospodarski subjekti s kojima Gimnazija Pula, Trierska 8, kao javni naručitelj ne smije sklapati ugovore o javnoj nabavi u smislu članka 13. Zakona o javnoj nabavi.

Pravo na pristup informacijama

Pravo na pristup informacijama ostvaruje se na način i prema postupku propisanom Zakonom o pravu na pristup informacijama (Narodne novine, broj 25/13.).

Pravo na pristup informacijama ostvaruje se na temelju  zahtjeva za ostvarivanje  prava na pristup informacijama.

Zahtjev se podnosi:

• pisanim putem na adresu Škole
    • Gimnazija Pula,
    • Trierska 8
    • 52100 Pula
  • putem elektroničke pošte na adresu: gimnazija@gimnazija-pula.skole.hr
  • telefonom na sljedeće brojeve:
    • 052/212-144
    • 052/212-258
  • telefaksom na broj
    • 052/212-258
  • usmenim putem
  • osobno na zapisnik u službenim prostorijama Škole svakog radnog dana u uredovno vrijeme Škole.

Ako je zahtjev podnesen usmeno ili putem telefona, sastavit će se službena bilješka, a ako je podnesen putem elektroničke komunikacije, smatrat će se da je podnesen pisani zahtjev.

Podnositelj zahtjeva nije obvezan navesti razloge zbog kojih traži pristup informaciji.

Sukladno članku 19. Zakona o pravu na pristup informacijama, korisnici prava na pristup informacijama oslobođeni su plaćanja upravnih pristojbi, a dužni su snositi naknadu stvarnih materijalnih troškova koji nastanu pružanjem informacije i naknadu troškova dostave tražene informacije u skladu s Kriterijima za određivanje visine naknade stvarnih materijalnih troškova i troškova dostave informacije (Narodne novine, broj 12/14.).

Škola će podnositelju zahtjeva omogućiti pravo na pristup informaciji u zakonskom roku od 15 dana od dana podnošenja zahtjeva, osim u slučajevima kada je ovlaštena prema Zakonu o pravu na pristup informacijama produžiti navedeni rok do 30 dana.

Škola će podnositelju uskratiti pravo na pristup informacijama u slučajevima koji su zakonom propisani kao izuzeci od prava na pristup informacijama.

Dokumenti za pravo na pristup informacijama

• Službeni zahtjev za pristup informacijama – link
  • Službeni zahtjev za ponovnu uporabu informacija – link
  • Službeni zahtjev za dopunu ili ispravak informacija – link