Potpuno besplatni lektirni naslovi, u različitim formatima za čitanje. Portal E-lektire nastao je u sklopu pilot projekta e-Škole. Želja je učenicima besplatno ponuditi lektire putem novih, digitalnih medija. Sretno s čitanjem!
Office 365 za škole. Svojim AAI@EduHR korisničkim računom prijavite se na Office365 i imajte kompletan Office u web pregledniku (Word, Powerpoint, Excel).
Aplikacija Sway može se pronaći na Office365 on-line servisu. Odlična je za kreiranje bogatog, internetskog sadržaja. U nekoliko klikova napravite sebi malu web stranicu i podijelite je sa ostalim kolegama.
Ako trebate napraviti plakat, brošuru ili letak, svakako pogledajte Canva alat. S njim možete složiti oku ugodne grafičke materijale koje možete potom tiskati ili u vidu fotografije, digitalno podijeliti s onima kojima treba vaša informacija.
Mrežni program Bubbl us služi za kreiranje mentalnih mapa. Vrlo jednostavan i praktičan alat za korištenje.
Autor: Kristina Opatić
Datum: 03.07.2023.
Kategorija: Obavijesti
Financijska pismenost je kombinacija znanja, vještina, stavova i ponašanja koji su potrebni za donošenje ispravnih financijskih odluka i za financijsko blagostanje svakog pojedinca, a time i društva.
Kroz četiri cjeline ZAŠTITA POTROŠAČA, NOVAC, FINANCIJSKE INSTITUCIJE I FINANCIJSKI PROIZVODI TE PLANIRANJE OSOBNIH FINANCIJA učenici su stekli osnovne financijske vještine potrebne za samostalno donošenje financijskih odluka i planiranje vlastite financijske budućnosti. Tijekom nastavne godine organizirano je nekoliko predavanja i radionica koje je održala Barbara Andrić (ERSTE banka). Učenici su upoznali djelatnosti banke, pojam likvidnosti i razgovarali o značaju novca, štednje i ulaganja. Naučili su koja su njihova potrošačka prava i odgovornosti, kako izgleda nepoštena poslovna praksa, što je impulzivna kupnja, što je novac, kakvi sve načini plaćanja postoje i koje vrste platnih kartica. Naučili su što je inflacija, kamatna stopa, upoznali su različite načine obračuna kamata i vrste kredita. Stekli su osnovna znanja o osiguranju i leasingu, različitim vrstama štednje i ulaganja. Naučili su sami napraviti obračun plaće i optimalno raspodijeliti porezne olakšice. Planirali su osobne financije, radili bilancu kućanstva i kroz posjet Znanstvenom vrtu u Puli naučili važnost održivog razvoja. Sav sadržaj fakultativne nastave učenicima je dostupan u obliku digitalne bilježnice, a tijekom nastavne godine svi učenici i djelatnici škole imali su prilike pogledati dio prezentacija učenika na izabrane teme.
U sklopu projekta „Financijska pismenost za gimnazijalce“, Barbara Andrić održala je radionice za učenike 1.f i 4.a razreda, a otvoreni su i profili na društvenim mrežama https://www.facebook.com/profile.php?id=100088017911363 i https://www.instagram.com/financijska_pismenost_gp/ . Cilj projekta je podizanje razine svijesti mladih o važnosti upravljanja osobnim financijama.
Učenici 2.g razreda su sudjelovali u Projektu promocije financijske pismenosti i uključili se u edukativni nagradni kviz Privredne banke Zagreb i Kviz udruge Šibenik „PBZnalci“ na kojem su osvojili odlično drugo mjesto.