Potpuno besplatni lektirni naslovi, u različitim formatima za čitanje. Portal E-lektire nastao je u sklopu pilot projekta e-Škole. Želja je učenicima besplatno ponuditi lektire putem novih, digitalnih medija. Sretno s čitanjem!
Office 365 za škole. Svojim AAI@EduHR korisničkim računom prijavite se na Office365 i imajte kompletan Office u web pregledniku (Word, Powerpoint, Excel).
Aplikacija Sway može se pronaći na Office365 on-line servisu. Odlična je za kreiranje bogatog, internetskog sadržaja. U nekoliko klikova napravite sebi malu web stranicu i podijelite je sa ostalim kolegama.
Ako trebate napraviti plakat, brošuru ili letak, svakako pogledajte Canva alat. S njim možete složiti oku ugodne grafičke materijale koje možete potom tiskati ili u vidu fotografije, digitalno podijeliti s onima kojima treba vaša informacija.
Mrežni program Bubbl us služi za kreiranje mentalnih mapa. Vrlo jednostavan i praktičan alat za korištenje.
Autor: Alen Tafra
Datum: 05.03.2021.
Kategorija: Obavijesti
U petak 5. ožujka, učenici 2. c razreda koji sudjeluju u projektu Zavičajne nastave „Bilo jednom u Puli“ (snimatelj i redatelj Frane Pekica, Denise Orlić, Lara Pašić, Tara Mihelić, Nika Bosusco, Loren Čekada), posjetili su pod vodstvom Alena Tafre – nastavnika povijesti i koordinatora projekta – Državni arhiv u Pazinu. Pregledavali smo arhivske kutije s bogatom pravosudnom građom o najpoznatijem pulskom kriminalcu iz ranih dvadesetih godina prošlog stoljeća. Dan ranije snimali smo i na ulicama Pule – uz stručnu pomoć dr. sc. Milana Radoševića (HAZU) – o više važnih događaja iz toga burnog razdoblja povijesti grada. Time smo nastavili snimanje koje smo u ovom sastavu započeli u prosincu 1920., kada nam je stručnu pomoć pružio nastavnik i znanstveni istraživač lokalne povijesti David Orlović. Vrijedi istaknuti da je riječ o snimanju drugog dijela dokumentarnog filma „Bilo jednom u Puli“, nakon što je prvobitno planirano snimanje obustavljeno na samom početku prije dvanaest mjeseci zbog izbijanja koronavirusa (učenici prethodne generacije maturanata koji su sudjelovali u projektu uspjeli su snimiti prvi dio u uvjetima socijalne izolacije). Obilje prikupljenih i snimljenih podataka, novinskih članaka, sudskih dokumenata, fotografija i pisama, pomoći će nam da nastavimo i dovršimo naš projekt.