Radno vrijeme Škole za stranke je svaki radni dan, od 11:30 do 14 h. Molimo ne zaboravite maske.

Hrvatski školski centar Miroslava Krleže iz Pečuha – razmjena

Prošle je godine u radnome posjetu profesora Gimnazije Pula uspostavljena suradnja s Hrvatskim školskim centrom Miroslava Krleže iz Pečuha u Mađarskoj. Pečuh je grad koji broji oko 150000 stanovnika od čega znatan broj čini hrvatska manjina. U radnome posjetu dogovoreno je da će škole, Gimnazija Pula i Hrvatski školski centar Miroslava Krleže, započeti suradnju 2020. godine razmjenom učenika i profesora.

Sama razmjena trajat će 4-5 dana/noćenja u svibnju i rujnu. Učenici- gosti bit će smješteni po obiteljima svojih učenika- domaćina u Puli te u obiteljima učenika- domaćina ili učeničkome domu u Pečuhu.

Programi razmjene su za sada okvirni obzirom da suradnja započinje u svibnju 2020. godine, no obiluju zanimljivim aktivnostima, uz prisustvo na nastavi: predavanjima, radionicama, sportskim aktivnostima i izletima u obližnja zanimljiva mjesta važnim za baštinu, kulturu, zavičaj i tradiciju.

Razmjena uključuje, prvenstveno, učenike prvih razreda dok se eventualna slobodna mjesta popunjavaju učenicima drugih razreda.

Troškovi razmjene iznose oko 800 kuna, a za realizaciju projekta potrebno je skupiti 14 učenika.
Koordinator razmjene bit će Aktiv profesora hrvatskoga jezika.