Menu

Korisne aplikacije
Korisne aplikacije

Potpuno besplatni lektirni naslovi, u različitim formatima za čitanje. Portal E-lektire nastao je u sklopu pilot projekta e-Škole. Želja je učenicima besplatno ponuditi lektire putem novih, digitalnih medija. Sretno s čitanjem!

Office 365 za škole. Svojim AAI@EduHR korisničkim računom prijavite se na Office365 i imajte kompletan Office u web pregledniku (Word, Powerpoint, Excel).

Ilustracija Office365

Aplikacija Sway može se pronaći na Office365 on-line servisu. Odlična je za kreiranje bogatog, internetskog sadržaja. U nekoliko klikova napravite sebi malu web stranicu i podijelite je sa ostalim kolegama.

Sway aplikacija

Ako trebate napraviti plakat, brošuru ili letak, svakako pogledajte Canva alat. S njim možete složiti oku ugodne grafičke materijale koje možete potom tiskati ili u vidu fotografije, digitalno podijeliti s onima kojima treba vaša informacija.

Aplikacija Canva

Mrežni program Bubbl us služi za kreiranje mentalnih mapa. Vrlo jednostavan i praktičan alat za korištenje.

Program Bubbl us

bivši ravnatelj Gimnazije Pula, dr. sc. Filip Zoričić

O školi

Naša Škola ima dugačku tradiciju, preko 70 godina neprekidnog rada, u zgradi staroj preko sto godina. Upravo ta činjenica govori o ozbiljnosti ove važne obrazovne ustanove i institucije, koja je u čitavom tom razdoblju odgodila i obrazovala tisuće mladih ljudi.

Učenje, kreativnost, tolerancija

Želimo da Gimnazija ima otvorene vrata i prozore, da živi jednakost prema svakom čovjeku, da uživamo u bogatstvu multijezičnosti, multikulturalnosti i multietničnosti te da ne obilježavamo ljude prema nacionalnosti, boji kože ili spolnoj orijentaciji.

Identitet

Naš identitet satkan je od sportskog, umjetničkog, znanstvenog, građanskog, mladenačkog, socijalnog i ekološkog duha koji nas čini boljima.

Poduzetništvo

Uza sve to razvijamo poduzetništvo u našoj zadruzi i učeničkom servisu. Prvi smo EKO laboratorij u Hrvatskoj i škola s velikim iskustvom i angažmanom u stvaranju ekološke svijesti, a kroz Udrugu alumnija Gimnazije Pula stvaramo mrežu naših bivših učenika koji su naša velika snaga.

Budućnost

Ispred nas su novi izazovi 21. stoljeća, dinamičnost, odgovornost za mlade ljude i obveza da mijenjamo društvo upravo kroz naše djelovanje, kroz glas mladih ljudi koji to mogu.

Naš identitet satkan je od sportskog, umjetničkog, znanstvenog, građanskog, mladenačkog, socijalnog i ekološkog duha koji nas čini boljima.

Dragi učenici, roditelji i prijatelji Gimnazije Pula.

Naša Škola ima dugačku tradiciju, preko 70 godina neprekidnog rada, u zgradi staroj preko sto godina. Upravo ta činjenica govori o ozbiljnosti ove važne obrazovne ustanove i institucije, koja je u čitavom tom razdoblju odgojila i obrazovala tisuće mladih ljudi koji su bili i danas su ugledni građani, intelektualci, radnici u različitim domenama društva. I zato, na sve što smo postigli i što ćemo postići iznimno smo ponosni i to nas motivira da budemo bolji iz dana u dan.

Ispred nas su novi izazovi 21. stoljeća, dinamičnost, odgovornost za mlade ljude i obveza da mijenjamo društvo upravo kroz naše djelovanje, kroz glas mladih ljudi koji to mogu. Ujedno je to i prilagođavanje novim i modernim tehnologijama, očuvanje ekološke i socijalne svijesti i promoviranje važne uloge građanstva, građanskog i slobodarskog duha, koje nam je toliko potrebno. U Gimnaziji moramo čuvati tradiciju naše domovine i istarskog zavičaja, baštinu kulture i jezika, duh naše Pule, ali i europske vrijednosti kojima odavno pripadamo.

U Gimnaziji zato želimo da najprije vlada osmijeh, radost života, želja za učenjem i kreativnost. Želimo da Gimnazija ima otvorene vrata i prozore, da živi jednakost prama svakom čovjeku, da uživamo u bogatstvu multijezičnosti, multikulturalnosti i multietničnosti te da ne obilježavamo ljude prema nacionalnosti, boji kože ili spolnoj orijentaciji i da se glas Gimnazije čuje!

Uočavajući da nam je upravo sve navedeno potrebno da bismo bili Škola za život, da ne bismo bili samo deklarativni, već da bismo živjeli i promovirali naše ideale i promišljanja, razvijamo klupsku atmosferu u školi, organiziramo razna natjecanja, koncerte, izložbe, tribine i razmjene. Pomažemo maturantima da se osvijeste za budućnost kroz poseban vid prakse i profesionalne orijentacije, razvijamo razne aplikacije, stvaramo kritičnu publiku i ljubav za čitanjem, volontiramo, surađujemo, konkretno s programima, s mnogim ustanovama i institucijama, kao i s civilnim društvom, volonterskim centrima i udrugama.

Uza sve to razvijamo poduzetništvo u našoj zadruzi i učeničkom servisu, prvi smo EKO laboratorij u Hrvatskoj i škola s velikim iskustvom i angažmanom u stvaranju ekološke svijesti, a kroz Udrugu alumnija Gimnazije Pula stvaramo mrežu naših bivših učenika koji su naša velika snaga.

Naš identitet satkan je od sportskog, umjetničkog, znanstvenog, građanskog, mladenačkog, socijalnog i ekološkog duha koji nas čini boljima.

Siguran sam tako da ćemo pri svakom susretu biti dobri domaćini, da ćete od naših nastavnika, stručne službe i administracije dobiti najbolje što imamo u odgoju i obrazovanju.

U tom duhu naše Gimnazije sve vas od srca pozdravljam i pozivam da budete dio naše velike obitelji!

Nek bude živost!