Potpuno besplatni lektirni naslovi, u različitim formatima za čitanje. Portal E-lektire nastao je u sklopu pilot projekta e-Škole. Želja je učenicima besplatno ponuditi lektire putem novih, digitalnih medija. Sretno s čitanjem!
Office 365 za škole. Svojim AAI@EduHR korisničkim računom prijavite se na Office365 i imajte kompletan Office u web pregledniku (Word, Powerpoint, Excel).
Aplikacija Sway može se pronaći na Office365 on-line servisu. Odlična je za kreiranje bogatog, internetskog sadržaja. U nekoliko klikova napravite sebi malu web stranicu i podijelite je sa ostalim kolegama.
Ako trebate napraviti plakat, brošuru ili letak, svakako pogledajte Canva alat. S njim možete složiti oku ugodne grafičke materijale koje možete potom tiskati ili u vidu fotografije, digitalno podijeliti s onima kojima treba vaša informacija.
Mrežni program Bubbl us služi za kreiranje mentalnih mapa. Vrlo jednostavan i praktičan alat za korištenje.
Autor: Tihana Fontana
Datum: 17.07.2023.
Kategorija: Obavijesti, Psihologija
“Praznici i godišnji odmori su u “punom jeku”. Ipak, to ne znači da trebamo zanemariti brigu o sebi, odnosno svoj wellbeing (dobrobit).
Pa vas ovim putem podsjećamo da, usprkos toplinskom valu, svakodnevno činite nešto podržavajuće za sebe.
To može biti ranije buđenje (da iskoristite niže temperature 🙂 pa odmah usput i prošetate dok nije toliko vruće), tuširanje hladnom vodom (što nam možda najviše sad i odgovara :)) ili pak smanjivanje (ili totalno odmicanje od) društvenih mreža.
Upravo su to bili tjedni izazovi koje je odradilo 27 učenika i učenica Gimnazije Pula u sklopu projekta “Self-improvement challenge”, kao dio projekta kojeg su osmislile i vodile učenice i učenik fakultativne nastave predmeta “Popularna psihologija” Gimnazije Pula: Nela Čupić, Enio Ibrišagić, Matea Cetina, Nika Jurman, Maria Burić i Roberta Cerovac, pod mentorstvom profesorica Marije Crnković i Tihane Fontana.
S vama dijelimo završni izvještaj projekta, u kojem možete pronaći što se u projektu provodilo, s kojim ciljevima i dobrobitima u vidu, te koje su povratne informacije učenika/ca koji su sudjelovali.
Želimo vam mirno i dobrobitima ispunjeno ljeto.
Napomena: Cijela ideja projekta, kao i završni izvještaj (dizajn i sadržaj), djelo su učenika/ca predmeta “Popularna psihologija.”
Projekt pogledajte ovdje: SELF-IMPROVEMENT CHALLENGE izvještaj