Potpuno besplatni lektirni naslovi, u različitim formatima za čitanje. Portal E-lektire nastao je u sklopu pilot projekta e-Škole. Želja je učenicima besplatno ponuditi lektire putem novih, digitalnih medija. Sretno s čitanjem!
Office 365 za škole. Svojim AAI@EduHR korisničkim računom prijavite se na Office365 i imajte kompletan Office u web pregledniku (Word, Powerpoint, Excel).
Aplikacija Sway može se pronaći na Office365 on-line servisu. Odlična je za kreiranje bogatog, internetskog sadržaja. U nekoliko klikova napravite sebi malu web stranicu i podijelite je sa ostalim kolegama.
Ako trebate napraviti plakat, brošuru ili letak, svakako pogledajte Canva alat. S njim možete složiti oku ugodne grafičke materijale koje možete potom tiskati ili u vidu fotografije, digitalno podijeliti s onima kojima treba vaša informacija.
Mrežni program Bubbl us služi za kreiranje mentalnih mapa. Vrlo jednostavan i praktičan alat za korištenje.
Autor: Tanja Černeka
Datum: 02.11.2022.
Kategorija: Obavijesti
Učenici drugih razreda, njih 7, sudjelovalo je u istraživanju/anketi kulturnih potreba i kulturne potrošnje građana i građanki Istarske županije.
Pitanja su bila interesantna:
Gotovo jednoglasno učenici su izjavili da najmanje vole odlaziti u kazalište, na koncerte klasične glazbe, u muzeje i galerije. Mišljenja su da bi ponuđeni sadržaji trebali biti dinamičniji, digitalizirani, interaktivni, trajati kraće i modernizirani, prilagođeni vremenu i prostoru u kojem živimo. Smatraju i da sadržaji trebaju više biti popularizirani na društvenim mrežama, nedostaju im digitalne reklame po zgradama i plakati na javnim mjestima. Kreativne radionice nisu osobito popularne među mladima jer ako postoji interes za nešto, brže do informacija dolaze preko youtuba. Ne vole čitati zadanu literaturu, ali vole fantastične i romantične romane. Pandemija ih je potaknula da više vremena gledaju filmove i serije (Netflix). Mišljenja su da je tik-tok preplavio društvene mreže, ali da se objavljuje loš i neinteresantan sadržaj. Glazbeni ukusi su različiti, većini je bitan ritam, rock, punk i metal glazbu smatraju preagresivnom, sadržaj/tekst pjesama je manje bitan.
Istraživanje Fokus grupe vodili su izv. prof. dr. sc. Željka Tonković i izv. prof. dr. sc. Krešimir Krolo.