Menu

Korisne aplikacije
Korisne aplikacije

Potpuno besplatni lektirni naslovi, u različitim formatima za čitanje. Portal E-lektire nastao je u sklopu pilot projekta e-Škole. Želja je učenicima besplatno ponuditi lektire putem novih, digitalnih medija. Sretno s čitanjem!

Office 365 za škole. Svojim AAI@EduHR korisničkim računom prijavite se na Office365 i imajte kompletan Office u web pregledniku (Word, Powerpoint, Excel).

Ilustracija Office365

Aplikacija Sway može se pronaći na Office365 on-line servisu. Odlična je za kreiranje bogatog, internetskog sadržaja. U nekoliko klikova napravite sebi malu web stranicu i podijelite je sa ostalim kolegama.

Sway aplikacija

Ako trebate napraviti plakat, brošuru ili letak, svakako pogledajte Canva alat. S njim možete složiti oku ugodne grafičke materijale koje možete potom tiskati ili u vidu fotografije, digitalno podijeliti s onima kojima treba vaša informacija.

Aplikacija Canva

Mrežni program Bubbl us služi za kreiranje mentalnih mapa. Vrlo jednostavan i praktičan alat za korištenje.

Program Bubbl us

Županijsko natjecanje iz informatike


Gimnazija Pula bila je domaćin županijskog natjecanja iz informatike koje se održalo 17.02.2023.

Na natjecanju je sudjelovalo 45 učenika u 3 kategorije: Algoritmi, Osnove informatike i digitalne kompetencije te Razvoj softvera. Nakon uvodnog pozdrava ravnatelja Nikole Vujačića u kratkom programu školski gudački kvintet izveo je dvije skladbe, a učenica Petra Radolović plesnu točku.

U kategoriji Algoritmi natjecalo se 15 učenika. Nakon trosatnog rješavanja zadataka, u 13 sati održala se druga kategorija Osnove informatike i digitalne kompetencije u kojoj je sudjelovalo 26 učenika.

Ove su godine županijskom povjerenstvu u 11.30 bila predstavljena i tri softverska rada.

Rezultati su sljedeći: u kategoriji Algoritmi, u prvom razredu, prvo mjesto osvojio je Loris Cinkopan iz Tehničke škole Pula (mentorica Izabela Šipura, vanjski mentor Damir Blašković).

Prvo mjesto u drugim razredima osvojio je Mihael Bertetić iz Gimnazije i strukovne škole Jurja Dobrile Pazin (mentor Antonio Božić, vanjski mentor Karlo Iletić). Drugo mjesto dijele Matija Kutlača (Tehnička škola Pula, mentor Bojan Bradač) i Mate Pastorčić (Gimnazija i strukovna škola Jurja Dobrile Pazin, mentorica Silvija Mavrić, vanjski mentor Karlo Iletić)

Među četvrtim razredima najbolji je bio Mate Marjanović (Gimnazija Pula, mentor Damir Blašković), a drugo mjesto osvojio je Roko Milić (Gimnazija Pula, mentorica Eva Grujić).

Odlukom županijskog povjerenstva, najboljim softverskim radom proglašen je Mp aplikacije, rad učenika trećeg razreda Srednje škole Zvane Črnje Rovinj, Leonarda Fabrisa (mentorica Jelena Svilar). Drugo mjesto zauzeo je ESL, rad dvoje učenika, Andree Marića (4.r) iz Srednje škole Zvane Črnje Rovinj (mentorica Jelena Svilar) i Mate Marjanovića, 4.r. (Gimnazija Pula, mentorica Eva Grujić). AutoJukebox koji je zauzeo 3.mjesto rad je troje učenika Gimnazije Pula (mentor Nikola Vujačić) – Vite Rabara (1.r), Daniela Lukšića (3.r) i Borne Černe (2.r).

U kategoriji Osnove informatike i digitalne kompetencije – strukovne škole, 1.mjesto osvojio je Marko Lozančić (4.r., Srednja škola Zvane Črnje Rovinj, mentor Dražen Domitrović), 2. mjesto David Trstenjak (4.r., Srednja škola Zvane Črnje Rovinj, mentor Dražen Domitrović), a 3.mjesto Luka Ivanić (3.r, Gospodarska škola Buje, mentor Dalibor Pašić).

U kategoriji Osnove informatike i digitalne kompetencije – prirodoslovno-matematičke gimnazije 1.mjesto osvojio je Mate Pastorčić (2.r, Gimnazija i strukovna škola Jurja Dobrile Pazin, mentorica Silvija Mavrić), 2.mjesto Marin Perković (3.r, Gimnazija Pula, mentorica Eva Grujić) i 3.mjesto Damjan Kosanović (4.r, Gimnazija Pula, mentorica Eva Grujić).

U kategoriji Osnove informatike i digitalne kompetencije – gimnazije, 1.mjesto osvojila je Astrid Zubin (4.r., Pazinski kolegij – Klasična gimnazija Pazin, s pravom javnosti, mentorica Rafaela Krošnjak), a učenik Leo Ritoša bio je drugi (4.r, Gimnazija i strukovna škola Jurja Dobrile Pazin, mentor Antonio Božić).

Čestitke svim natjecateljima i njihovim mentorima!

   

Klikni i podijeli

Istaknuto

Aplikacija Škola na dlanu služi učenicima i profesorima Gimnazije Pula za brzo primanje informacija (promjene u rasporedu), generiranja suglasnosti itd. Aplikaciju su napravili učenici Gimnazije Pula.