državna matura

Državna matura – jesenski rok u šk.god.2020./2021.

Maturanti koji su pisali ispite DM u jesenskom roku mogu uložiti prigovore na rezultate ispita do petka, 10.09. u 12:00 sati.

Svi koji žele uložiti prigovor mogu doći kod koordinatorice u sljedećim terminima:

četvrtak, 9.09. od 9:00 do 10:00 i petak, 10.09. od 10:00 do 12:00 sati

Državna matura – Jesenski rok u šk. god. 2020./2021.

Prijava ispita za jesenski rok moguća je

od 23. 07. 2021. od 12:00 sati do 31. 07. 2021. do 12:00 sati.

–  ispite prijavljujete samostalno prijavom putem mrežne stranice www.postani-student.hr i pristupom svojoj stranici i ne trebaju se potpisivati prijavnice

Provedba ispita državne mature u jesenskome roku:

– od 18. 08. 2021. do 3. 09. 2021. prema Kalendaru državne mature 2020./2021. za jesenski rok https://mk0ncvvot6usx5xu4d.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2020/04/Kalendar-i-vremenik-provedbe-ispita-%E2%80%93-jesenski-rok-2020_2021.pdf

Uplate novčanih naknada za troškove polaganja ispita u jesenskome roku:

– ako prijavljujete ispite koje ste položili u ljetnome roku, a željeli biste ih ponovno pisati za bolju ocjenu, ispit se plaća kn175,00.

– učenici koji ponavljaju polaganje ispita jer ih nisu s uspjehom položili u ljetnome roku, ne plaćaju troškove polaganja ispita u jesenskome roku.

– Rok za uplatu: 2. 08. 2021. do 23:59 sati

Uplate koje budu izvršene nakon 2. 08. 2021. neće biti prihvaćene jer ih sustav nije u mogućnosti evidentirati.
Obveza plaćanja vidljiva je nakon prijave ispita pored svakog prijavljenog ispita pod poveznicom Moj odabir i na poveznici Moji podatci/Zaduženja i uplate.
Osim zaduženja na navedenoj poveznici vidljivi su i vlastiti podatci za uplatu koji se moraju upisati na uplatnicu.
Nije moguće s vlastitim pozivom na broj odobrenja uplatiti ispit drugoga pristupnika, niti od drugoga pristupnika prepisati poziv na broj.
Uplate se mogu izvršiti u bilo kojoj poslovnici banke, pošte ili internet bankarstvom.

Naknadna prijava ispita, promjena razine ispita i odjava ispita bit će moguća 1.i 2.08. 2021., a za sve se potrebno javiti ispitnoj koordinatorici na mail: tatjanaglavas4@gmail.com

Jesenski upisni rok na fakultete

23.7. u 12 sati počele su prijave studijskih programa za jesenski upisni rok. Studijske programe moguće je prijaviti na onim visokim učilištima na kojima je ostalo mjesta nakon provedenih upisa ljetnog upisnog roka. S obzirom da na nekim visokim učilištima upisi još traju, visoka učilišta će naknadno označiti da provode prijave za upise u jesenskom roku. Također, iz istih razloga je moguće naknadno mijenjanje kvota.

Rok za prijavu studijskih programa i promjene prioriteta je 16.rujan 2021.g. do 14:59. Visoko učilište može odrediti i raniji rok prijave na pojedine studijske programe.

OBAVIJEST ZA MATURANTE- Dolasci na ispite DM u ljetnom roku

Maturante molimo da se drže sljedećih uputa za dolazak na velike ispite:

4.06. Engleski jezik – A razina

21.06. Hrvatski jezik Test – A razina

24.06. Hrvatski jezik Esej – A razina

28.06. Matematika A razina

29.06. Matematika B razina

– maturanti čija prezimena počinju s A-M ulazit će na glavni ulaz škole

– maturanti čija prezimena počinju s N-Ž ulazit će na bočni ulaz, preko školskog igrališta i unutarnjeg dvorišta

– dolazak za te ispite u 8.20

Za sve ostale ispite dovoljno je doći u 8.30/13.30 i ulazi se samo na glavni ulaz škole.

Na sve ispite potrebno je ponijeti svoje kemijske, dozvoljeni pribor i osobni dokument.

Molimo držati se uputa HZJZ, svi moraju nositi maske za vrijeme pisanja ispita

(ne moraju ih imati oni koji imaju potvrdu liječnika o izuzeću).

Učenici s izrečenom mjerom samoizolacije moraju se javiti razredniku ili ispitnoj koordinatorici kako bi im se osiguralo pisanje ispita mature u izdvojenoj prostoriji.

Svim maturantima želimo puno uspjeha na svim ispitima DM.

KALENDAR I VREMENIK PROVEDBE ISPITA DRŽAVNE MATURE

LJETNI ROK ŠKOLSKE GODINE 2020./2021.

Studeni 2020. –  svaki maturant dobit će na svoj mobitel PIN i TAN

kako bi mogao pristupiti Nispvu bazi

( www.postani-student.hr )

• provjera i verifikacija osobnih podataka i ocjena za I, II i III razred

1.prosinca 2020.- 15.veljače 2021. – prijava ispita državne mature

– Obavezni predmeti: hrvatski jezik A ili B razina

strani jezik A ili B razina

matematika A ili B razina

• Izborni predmeti: svi na A razini, moguće prijaviti najviše 6 izbornih predmeta ( ncvvo.hr )

1.veljače 2021.- srpanj 2021. – prijava studijskih programa. Na listi

može biti 10 studijskih programa i ta se lista može

mijenjati do srpnja

Prilagodba ispitne tehnologije

15.02. – 2. svibnja 2021.   –  naknadna prijava ispita, promjena razine ispita

15.02. – 2. svibnja 2021 – odjava izbornih predmeta

1.lipnja – 30.lipnja 2021. – polaganje ispita DM

OBJAVA REZULTATA: 14. 07. 2021.

ROK ZA PRIGOVORE: 16. 07. 2021.

KONAČNA OBJAVA REZULTATA: 21. 07. 2021.

PODJELA SVJEDODŽBA: 23. 07. 2021.

Ispitni koordinator za DM: Tatjana Glavaš-Maras

Petak:   9.00 – 14.00 u školi

Bilo koji dan u Teamsu; informacije o DM na oglasnoj ploči i na web stranici škole

mail: tatjana.glavas-maras@skole.hr