Menu

Korisne aplikacije
Korisne aplikacije

Potpuno besplatni lektirni naslovi, u različitim formatima za čitanje. Portal E-lektire nastao je u sklopu pilot projekta e-Škole. Želja je učenicima besplatno ponuditi lektire putem novih, digitalnih medija. Sretno s čitanjem!

Office 365 za škole. Svojim AAI@EduHR korisničkim računom prijavite se na Office365 i imajte kompletan Office u web pregledniku (Word, Powerpoint, Excel).

Ilustracija Office365

Aplikacija Sway može se pronaći na Office365 on-line servisu. Odlična je za kreiranje bogatog, internetskog sadržaja. U nekoliko klikova napravite sebi malu web stranicu i podijelite je sa ostalim kolegama.

Sway aplikacija

Ako trebate napraviti plakat, brošuru ili letak, svakako pogledajte Canva alat. S njim možete složiti oku ugodne grafičke materijale koje možete potom tiskati ili u vidu fotografije, digitalno podijeliti s onima kojima treba vaša informacija.

Aplikacija Canva

Mrežni program Bubbl us služi za kreiranje mentalnih mapa. Vrlo jednostavan i praktičan alat za korištenje.

Program Bubbl us

Let s save the environment, before it is too late! – projekt

Prošle smo godine aplicirali na projekt pod nazivom “Let s save the environment, before it is too late!” i našoj je školi odobrena i verificirana suradnja sa školama partnerima iz Češke, Italije, Turske i Rumunjske, a sve u okviru programa Erasmus +.

Projekt traje 24 mjeseca, počevši od 1.09. 2020. i završno s 31.08.2022. godine.

S obzirom na specifične uvjete nastave od 3. mjeseca nismo uspjeli oformiti učenički tim u školi, pa smo to kolegice Maras, Pavlović i ja napravile tako da je svaka od nas predložila nekoliko učenika iz 3a, 3c i 3d za koje smatramo da će biti zainteresirani za rad na projektu i timski rad (naša procjena , nažalost broj sudionika je ograničen), a s obzirom da je predviđeno trajanje rada na projektu 2 godine učenici trećih razreda idealna su ciljana skupina (dovoljno dobro poznajemo jedni druge i dovoljno je vremena da projekt u istom sastavu i odradimo).

Projekt obuhvaća istraživanje o:

 • Vodi – voda kao izvor života, nedostatak vode
 • Recikliranje, gospodarenje otpadom (održavanje okoliša čistim)
 • Zagađenje i kvalitetu zraka (Dišite i pustite da dišemo)
 • Globalno zagrijavanje, obnovljivi izvori energije za održivi razvoj
 • Izgradimo čistu budućnost

Redovito smo u komunikaciji sa školama partnerima.  Prvi zadatak koji su učenici morali napraviti bio je vezan uz anketu o potrošnji vode. Dogovorili smo video susret s učenicima iz Rumunjske 15.10.2020. Do 5.11. dogovoreno je da pošaljemo idejni nacrt LOGA za naš projekt, kao i prezentaciju u kojoj je vidljivo da kroz nastavu s učenicima pričamo i educiramo o problemima i mogućim rješenjima na temu zaštite naše planete. Toliko za sada, redovito ćemo vas informirati o našim aktivnostima.

Sudionici projekta KA229 izradili su prezentaciju za projekt pod naslovom “Spasimo okoiliš prije nego bude kasno” („Let’s save the environment, before it’s too late!”), link na prezentaciju. S obzirom na nemogućnost mobilnosti zbog COVID situacije, koncentrirali smo se na prikupljanje podataka vezanih za aktivnosti kojima štitimo i brinemo o okolišu.

Učenici su također izradili niz loga kojima želimo dati naglasak na opasnosti koje su svuda oko nas i štete okolišu u kojem živimo.

Radovi učenika:

 

 

 

 

 

Research Brief Doc in Orange Teal Pink Soft Pastels Style by Tanja Černeka

Svi dobronamjerni savjeti i sugestije su dobrodošli!!

Tim učenika Gimnazije Pula

 • Leonarda jakovljević (3a)
 • Carla Rosanda (3a)
 • Martina Pahljina (3a)
 • Mara Kirin (3a)
 • Jakov Benčić (3a)
 • Alen Celija (3c)
 • Tea Goldin (3c)
 • Dora Birać (3c)
 • Ardita Ćenaj (3c)
 • Nino Šarić (3c)
 • Sara Macan (3c)
 • Lucija Pejković (3c)
 • Hana Tabaković (3d)
 • Matej Šimek (3d)
 • Nikolina Božunović (3d)
 • Damjan Dragoljević (3d)
 • Anamarija Bukovnik (glazbena škola)
 • Letizia Roce (glazbena škola)

Tim profesora Gimnazije Pula

 • Filip Zoričić
 • Tanja Černeka
 • Tatjana Glavaš Maras
 • Elizabeta Pavlović
 • Jasna Perković Milosavljević
 • Ivica Vojinović

Tanja Černeka, prof. savjetnik