Menu

Korisne aplikacije
Korisne aplikacije

Potpuno besplatni lektirni naslovi, u različitim formatima za čitanje. Portal E-lektire nastao je u sklopu pilot projekta e-Škole. Želja je učenicima besplatno ponuditi lektire putem novih, digitalnih medija. Sretno s čitanjem!

Office 365 za škole. Svojim AAI@EduHR korisničkim računom prijavite se na Office365 i imajte kompletan Office u web pregledniku (Word, Powerpoint, Excel).

Ilustracija Office365

Aplikacija Sway može se pronaći na Office365 on-line servisu. Odlična je za kreiranje bogatog, internetskog sadržaja. U nekoliko klikova napravite sebi malu web stranicu i podijelite je sa ostalim kolegama.

Sway aplikacija

Ako trebate napraviti plakat, brošuru ili letak, svakako pogledajte Canva alat. S njim možete složiti oku ugodne grafičke materijale koje možete potom tiskati ili u vidu fotografije, digitalno podijeliti s onima kojima treba vaša informacija.

Aplikacija Canva

Mrežni program Bubbl us služi za kreiranje mentalnih mapa. Vrlo jednostavan i praktičan alat za korištenje.

Program Bubbl us

Službeni logo HAIKU kluba - voditelj Dejan Pavlinović, prof.

ŠTO JE HAIKU KLUB

U Gimnaziji Pula od 2016. godine djeluje gimnazijski HAIKU KLUB pod mentorstvom profesora i haiku pjesnika Dejana Pavlinovića. Kroz haiku radionicu polaznici se upoznavaju s raznim aspektima haiku poezije – proučavanje starih japanskih majstora te modernih hrvatskih i svjetskih haiku pjesnika, proučavanje raznih tehnika pisanja haiku poezije i pisanje vlastitih haiku pjesama, eksperimentiranje novijim formama haiku izražaja (foto haiku, monoku, kolaborativni haiku…), upoznavanje s japanskom kulturom i zen filozofijom, objavljivanje i slanje pjesama na haiku natječaje, ginko šetnje, kreativno pjesničko druženje itd.

HAIKU ZBORNIK

HAIKU KLUB svake godine izdaje svoje on-line i tiskano izdanje dvojezičnog godišnjeg zbornika radova sa haiku pjesmama nastalima u sklopu haiku radionice tijekom jedne školske godine.

KADA

HAIKU KLUB je izvannastavna aktivnost te se radionica u pravilu održava jednom tjedno nakon redovne nastave (ili drugačije u dogovoru sa učenicima).

KONTAKT

Dejan Pavlinović, prof. – dejan.pavlinovic@skole.hr

NAŠE PUBLIKACIJE

Prastari ribnjak… / jedna žaba uskoči / – zvuk vode. (Matsuo Basho)

 

(HAIKU – na japanskom i latiničnom pismu)

U Gimnaziji Pula od 2016. godine djeluje gimnazijski HAIKU KLUB pod mentorstvom profesora i haiku pjesnika Dejana Pavlinovića. Ove je godine HAIKU KLUB objavio svoje peto on-line i tiskano izdanje dvojezičnog (hrvatski i engleski) godišnjeg zbornika radova s haiku pjesmama učenika nastalima u sklopu haiku radionice tijekom školske godine 2021./2022.

U novom zborniku predstavljen je izbor pjesama članova HAIKU KLUBA (Lucija Horvat 3.e i Nela Čupić 3.g) uz radove učenika 1.b3.b, 3.f, 4.b  te 4.c razreda koji su pohađali radionicu haiku poezije.

Vrijedni članovi HAIKU KLUBA su i ove školske godine bili vrlo aktivni te su, osim pisanja vlastitih haiku pjesama, kreativnog pjesničkog druženja, haiku (ginko) šetnji te upoznavanja s japanskom kulturom i zen filozofijom, sudjelovali u raznim projektima kao što je slanje pjesama na hrvatske i međunarodne natječaje te sudjelovanje na 2022 International Haiku Competition u Ljubljani zajedno sa školama iz Istanbula, Trsta i školom domaćinom Gimnazijom Vič iz Ljubljane.

Pdf izdanje novog Haiku zbornika možete skinuti u našim publikacijama.

(Nela i Lucija)

(fotografija prikazuje priznanja dobivena na ljubljanskom natjecanju)

(fotografija prikazuje novi Haiku zbornik 2022.)

 

Starije vijesti:

Ovogodišnji članovi HAIKU KLUBA i polaznici radionice bili su: Noah Spagnolo 4.b, Juraj Štern Vukotić 4.b, Ema Tomić 4.b, Dora Macuka 3.d, Dora Vuković 2.b i Lucija Strenja (2.razred Glazbene škole).

Osim pisanja vlastitih haiku pjesama, kreativnog pjesničkog druženja te upoznavanja s japanskom kulturom i zen filozofijom, vrijedni članovi HAIKU KLUBA su ove školske godine bili vrlo aktivni i van škole te su sudjelovali u raznim projektima:

  • Haiku radionica s kanadskim haiku pjesnikom Michaelom Dudleyem
  • slanje i objava pjesama u hrvatskom haiku časopisu IRIS
  • sudjelovanje na 2020 International Haiku Competition u Ljubljani (u organizaciji Gimnazije Vič Ljubljana) uz objavu radova u zborniku
  • Noć muzeja: Foto haiku projekt i izložba u suradnji s Fotoklubom Gimnazije Pula

(fotografija prikazuje priznanja dobivena na ljubljanskom natjecanju)

(fotografija prikazuje priznanja dobivena na ljubljanskom natjecanju)

(Haiku pjesnik Michael Dudley iz Kanade prilikom održavanja haiku radionice u našoj školi)

(izložba HAIKU-a prilikom Noć muzeja u Gimnaziji Pula – 2020.)

(izložba HAIKU-a prilikom Noć muzeja u Gimnaziji Pula – 2020.)