Menu

Korisne aplikacije
Korisne aplikacije

Potpuno besplatni lektirni naslovi, u različitim formatima za čitanje. Portal E-lektire nastao je u sklopu pilot projekta e-Škole. Želja je učenicima besplatno ponuditi lektire putem novih, digitalnih medija. Sretno s čitanjem!

Office 365 za škole. Svojim AAI@EduHR korisničkim računom prijavite se na Office365 i imajte kompletan Office u web pregledniku (Word, Powerpoint, Excel).

Ilustracija Office365

Aplikacija Sway može se pronaći na Office365 on-line servisu. Odlična je za kreiranje bogatog, internetskog sadržaja. U nekoliko klikova napravite sebi malu web stranicu i podijelite je sa ostalim kolegama.

Sway aplikacija

Ako trebate napraviti plakat, brošuru ili letak, svakako pogledajte Canva alat. S njim možete složiti oku ugodne grafičke materijale koje možete potom tiskati ili u vidu fotografije, digitalno podijeliti s onima kojima treba vaša informacija.

Aplikacija Canva

Mrežni program Bubbl us služi za kreiranje mentalnih mapa. Vrlo jednostavan i praktičan alat za korištenje.

Program Bubbl us

Završeno županijsko natjecanje iz informatike!


Naša je škola danas bila domaćin županijskog natjecanja iz informatike. Na natjecanju je sudjelovalo 40 učenika u pratnji 11 mentora. U kategoriji Algoritmi sudjelovalo je 9 učenika, u kategoriji Razvoj softvera predstavljena su dva softverska rada, a u kategoriji Osnove informatike i Digitalne kompetencije (gimnazije, prirodoslovno-matematičke i strukovne škole) natjecalo se 27 učenika.

Ljestvica poretka

Algoritmi, 1. podskupina – prvi razredi:

 • Mate Marjanović, 1.g (Gimnazija Pula) 1. mjesto

Algoritmi, 1. podskupina – drugi razredi:

 • Martina Licul, 2.g (Gimnazija Pula) 1.mjesto
 • Armin Kadrić, 2.a (Gimnazija Pula) 2.mjesto
 • Patrik Blašković, 2.g (Gimnazija Pula) 3.mjesto

Algoritmi, 2. podskupina – treći razredi:

 • Andrej Todić, 3.g (Gimnazija Pula), 1.mjesto

Razvoj softvera

 • Škola na dlanu, Toni Borina i Damir Numić-Meša, 4. g(Gimnazija Pula), 1.mjesto
 • Projekt #Z, Jan Goleš, Juraj Crljenko i Filip Milohanović, 4., 2. i 4 razred (Srednja škola Zvane Črnje Rovinj), 2.mjesto

Osnove informatike i Digitalne kompetencije

Gimnazije:

 • Mateo Dobrić, 3. razred (Srednja škola Mate Blažine Labin), 1.mjesto
 • Mark Rajković, 4. razred (Pazinski kolegij – Klasična gimnazija Pazin s pravom javnosti), 2.mjesto
 • Jan Grbac, 3. razred (Srednja škola Buzet), 3.mjesto

PM gimnazije:

 • Andrej Todić, 3.g (Gimnazija Pula), 1.mjesto
 • Martina Licul, 2.g (Gimnazija Pula), 2.mjesto
 • Fran Slijepčević, 4.g (Gimnazija Pula), 3. mjesto

Strukovne:

 • Martin Šverko, 4. razred (Srednja škola Mate Blažine Labin), 1.mjesto
 • Petar Dundara, 3. razred (Srednja škola Mate Blažine Labin), 2.mjesto
 • Anes Šabanović, 2. razred (Gospodarska škola Buje), 3.mjesto

ČESTITKE SVIM NATJECATELJIMA I MENTORIMA!

 

Klikni i podijeli

Istaknuto

Aplikacija Škola na dlanu služi učenicima i profesorima Gimnazije Pula za brzo primanje informacija (promjene u rasporedu), generiranja suglasnosti itd. Aplikaciju su napravili učenici Gimnazije Pula.