Obilježavanje Dana planeta Zemlje 22. 4. 2024.

Datum: 24.04.2024.

Kategorija: Eko, Obavijesti

Povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje 22. 4. 2024. učenici Eko škole Gimnazija Pula (1. c, 1. f, 3. c i 4. c razreda) s profesorima u pratnji (Nina Šestanović, Meri Šimunov, Karin Bolković, Iva Juršić) od 11 do 14 sati na Pragrandeu, u urbanom voćnjaku, tradicionalno su sadili dvanaest stabala voćki uz pomoć djelatnika Herculanee. Kasnije su učenici prošetali Stazom jabuka. Stabla su donirali Grad Pula, ACT fondacija Hrvatska i učenici Gimnazija Pula. Dan planeta Zemlje u Hrvatskoj se obilježava od 1990., a u  Puli i  Istri od 1994. godine, kad su ga  Lumeni Gimnazije  Pula na originalan način prvi put organizirali s ciljem da ukažu na uzroke i posljedice ekološke krize te potaknu ekološku svijest i djelovanje svojih sugrađana i time stvorili tradiciju koja traje već 31 godinu.

Klikni i podijeli

Istaknuto

Aplikacija Škola na dlanu služi učenicima i profesorima Gimnazije Pula za brzo primanje informacija (promjene u rasporedu), generiranja suglasnosti itd. Aplikaciju su napravili učenici Gimnazije Pula.