Pretraživanje po datumu: 21.03.2022.

Kategorija: Natjecanja, Obavijesti

Županijsko natjecanje iz talijanskog jezika

U ponedjeljak, 14. 03. 2022. na Županijskom natjecanju iz talijanskog jezika u SŠ “Vladimira Gortana” u Bujama  naša Lea Buršić iz 4.d je u konačnom poretku zauzela 2. mjesto na A LISTI za Gimnazije. Bravo Lea!

Datum: 21.03.2022.

Zorica Petrović osvojila 3. mjesto prijevodom pjesme “Poitrines rugissantes”

U XVIII. gimnaziji u Zagrebu održana je dodjela priznanja i nagrada učenicima koji su sudjelovali na natjecanju iz prevođenja poezije s francuskog na hrvatski jezik. Zadatak natjecanja bio je prijevod pjesme “Poitrines rugissantes” autorice Joëlle Sambi. Natjecanje su povodom “Mjeseca frankofonije 2022.” organizirali Institut français de Croatie i Wallonie-Bruxelles en Croatie, u suradnji s Filozofskim fakultetom […]

Europska godina mladih

Povodom Europske godine mladih, 2022. učenici 1g. razreda iznijeli su svoje kratko viđenje što bi EU mogla učiniti za mlade i tako podržati OSOBNI; DRUŠTVENI; PROFESIONALNI razvoj u zelenijoj, digitalnijoj i uključivoj EU. EU je pred globalnim izazovima!!

Održano Međunarodno matematičko natjecanje “Klokan bez granica”

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva 17. ožujka 2022. godine po dvadeset i četvrti put održano je Međunarodno matematičko natjecanje “Klokan bez granica”. Natjecanju je pristupilo 22 učenika Gimnazije Pula koji su se natjecali u tri kategorije Cadet (1. razred), Junior (2. i 3. razred) i Student (4. razred).