Menu

Korisne aplikacije
Korisne aplikacije

Potpuno besplatni lektirni naslovi, u različitim formatima za čitanje. Portal E-lektire nastao je u sklopu pilot projekta e-Škole. Želja je učenicima besplatno ponuditi lektire putem novih, digitalnih medija. Sretno s čitanjem!

Office 365 za škole. Svojim AAI@EduHR korisničkim računom prijavite se na Office365 i imajte kompletan Office u web pregledniku (Word, Powerpoint, Excel).

Ilustracija Office365

Aplikacija Sway može se pronaći na Office365 on-line servisu. Odlična je za kreiranje bogatog, internetskog sadržaja. U nekoliko klikova napravite sebi malu web stranicu i podijelite je sa ostalim kolegama.

Sway aplikacija

Ako trebate napraviti plakat, brošuru ili letak, svakako pogledajte Canva alat. S njim možete složiti oku ugodne grafičke materijale koje možete potom tiskati ili u vidu fotografije, digitalno podijeliti s onima kojima treba vaša informacija.

Aplikacija Canva

Mrežni program Bubbl us služi za kreiranje mentalnih mapa. Vrlo jednostavan i praktičan alat za korištenje.

Program Bubbl us

HAIKU KLUB Gimnazija Pula – novi Haiku zbornik 2022

Datum: 20.06.2022.

Kategorija: HAIKU klub, Obavijesti


U Gimnaziji Pula od 2016. godine djeluje gimnazijski HAIKU KLUB pod mentorstvom profesora i haiku pjesnika Dejana Pavlinovića. Ove je godine HAIKU KLUB objavio svoje peto on-line i tiskano izdanje dvojezičnog (hrvatski i engleski) godišnjeg zbornika radova s haiku pjesmama učenika nastalima u sklopu haiku radionice tijekom školske godine 2021./2022.

U novom zborniku predstavljen je izbor pjesama članova HAIKU KLUBA (Lucija Horvat 3.e i Nela Čupić 3.g) uz radove učenika 1.b3.b, 3.f, 4.b  te 4.c razreda koji su pohađali radionicu haiku poezije.

Vrijedni članovi HAIKU KLUBA su i ove školske godine bili vrlo aktivni te su, osim pisanja vlastitih haiku pjesama, kreativnog pjesničkog druženja, haiku (ginko) šetnji te upoznavanja s japanskom kulturom i zen filozofijom, sudjelovali u raznim projektima kao što je slanje pjesama na hrvatske i međunarodne natječaje te sudjelovanje na 2022 International Haiku Competition u Ljubljani zajedno sa školama iz Istanbula, Trsta i školom domaćinom Gimnazijom Vič iz Ljubljane.

Pdf izdanje novog Haiku zbornika možete skinuti ovdje: (HAIKU KLUB Gimnazija Pula – Zbornik 2018, HAIKU KLUB Gimnazija Pula – Zbornik 2019HAIKU KLUB Gimnazija Pula – Zbornik 2020HAIKU KLUB Gimnazija Pula – Zbornik 2021, HAIKU KLUB Gimnazija Pula – Zbornik 2022).

Nela i Lucija

fotografija prikazuje priznanja dobivena na ljubljanskom natjecanju

fotografija prikazuje novi Haiku zbornik 2022.

 

Klikni i podijeli

Istaknuto

Aplikacija Škola na dlanu služi učenicima i profesorima Gimnazije Pula za brzo primanje informacija (promjene u rasporedu), generiranja suglasnosti itd. Aplikaciju su napravili učenici Gimnazije Pula.