Menu

Korisne aplikacije
Korisne aplikacije

Potpuno besplatni lektirni naslovi, u različitim formatima za čitanje. Portal E-lektire nastao je u sklopu pilot projekta e-Škole. Želja je učenicima besplatno ponuditi lektire putem novih, digitalnih medija. Sretno s čitanjem!

Office 365 za škole. Svojim AAI@EduHR korisničkim računom prijavite se na Office365 i imajte kompletan Office u web pregledniku (Word, Powerpoint, Excel).

Ilustracija Office365

Aplikacija Sway može se pronaći na Office365 on-line servisu. Odlična je za kreiranje bogatog, internetskog sadržaja. U nekoliko klikova napravite sebi malu web stranicu i podijelite je sa ostalim kolegama.

Sway aplikacija

Ako trebate napraviti plakat, brošuru ili letak, svakako pogledajte Canva alat. S njim možete složiti oku ugodne grafičke materijale koje možete potom tiskati ili u vidu fotografije, digitalno podijeliti s onima kojima treba vaša informacija.

Aplikacija Canva

Mrežni program Bubbl us služi za kreiranje mentalnih mapa. Vrlo jednostavan i praktičan alat za korištenje.

Program Bubbl us

Jezičari recitirali francusku poeziju u INK

Datum: 24.03.2022.

Kategorija: Obavijesti


Povodom Međunarodnog dana frankofonije u utorak, 22. ožujka u predvorju pulskog kazališta održan je koncert studenata Muzičke akademije u Puli, naslovljen “Mon coeur s`ouvre a ta voix ” / ” Moje srce se otvara tvojem glasu “, u suradnji s Gimnazijom Pula i INK-om. Koncertno druženje osmislile su doc. art. Marija Kuhar Šoša i Vesna Ivanović Ocwirk.

Koncert su održali studenti solo pjevanja, klavira , harmonike i glazbene pedagogije, a između skladbi naši su gimnazijalci Barbara Božac (3.f.) i Patrick Uzon (2.f) recitirali francusku poeziju.

Barbara je pročitala ulomak iz djela Comtesse de Ségur: Pauline et Cadichon (Les Memoires d’un Âne) kao uvod u skladbu “Paul Ladmirault: Pauline et Cadichon (Les Memoires d’un Âne)” / Anastazija Šimunović, klavir, 1. god. Preddiplomskog studija Glazbene pedagogije.

Patrick je pročitao pjesmu Clair de Lune (Paul Verlain) kao uvod u skladbu “Claude Cebussy: Clair de Lune (Suite bergamasque)” / Frano Živković, klavir, 2. god. preddiplomskog studija Glazbene pedagogije.

Čestitamo svima na lijepom koncertu!

 

 

Klikni i podijeli

Istaknuto

Aplikacija Škola na dlanu služi učenicima i profesorima Gimnazije Pula za brzo primanje informacija (promjene u rasporedu), generiranja suglasnosti itd. Aplikaciju su napravili učenici Gimnazije Pula.