Menu

Korisne aplikacije
Korisne aplikacije

Potpuno besplatni lektirni naslovi, u različitim formatima za čitanje. Portal E-lektire nastao je u sklopu pilot projekta e-Škole. Želja je učenicima besplatno ponuditi lektire putem novih, digitalnih medija. Sretno s čitanjem!

Office 365 za škole. Svojim AAI@EduHR korisničkim računom prijavite se na Office365 i imajte kompletan Office u web pregledniku (Word, Powerpoint, Excel).

Ilustracija Office365

Aplikacija Sway može se pronaći na Office365 on-line servisu. Odlična je za kreiranje bogatog, internetskog sadržaja. U nekoliko klikova napravite sebi malu web stranicu i podijelite je sa ostalim kolegama.

Sway aplikacija

Ako trebate napraviti plakat, brošuru ili letak, svakako pogledajte Canva alat. S njim možete složiti oku ugodne grafičke materijale koje možete potom tiskati ili u vidu fotografije, digitalno podijeliti s onima kojima treba vaša informacija.

Aplikacija Canva

Mrežni program Bubbl us služi za kreiranje mentalnih mapa. Vrlo jednostavan i praktičan alat za korištenje.

Program Bubbl us

Objavljena pjesma/spot “Changements et métamorphoses”

Datum: 15.06.2022.

Kategorija: Obavijesti


Changements et métamorphoses je ime pjesme koju su za potrebe prijave na natječaj “Višejezično natjecanje glazbenih spotova” napisali i snimili Karmen Košir i Petra Ivanda (4.f) te Gabriel Radović (4.g) uz pomoć mentora prof. Marka Kalčića. Riječi pjesme napisale su Petra i Karmen na francuskom jeziku, a Gabriel Radović osmislio je i snimio gitarske dionice. Pjesma tematizira odlazak iz rodnog grada, uspomene i (ne)prihvaćanje životnih promjena.

Natjecanje je bilo otvoreno za sve učenike i studente osnovnih i srednjih škola, sveučilišta te škola stranih jezika diljem Hrvatske. Birat će se pobjednik na svakom od 5 stranih jezika natječaja, a rezultati će biti objavljeni 26. lipnja 2022.

Pjesmu i glazbeni spot pomogli su realizirati: učenica Lorenza Leona Ušić (plesačica) i prof. Anica Franjul (klavijature).
Mentor učenicima bio je profesor francuskog jezika Marko Kalčić. Zahvaljujemo također profesorima Dejanu Zelenaku i Dejanu Pavlinoviću na pomoći i sugestijama.

U nastavku pogledajte glazbeni spot 🙂

Changements et métamorphoses

Je vis des changements
que je ne peux pas contrôler
Dites à ma mère que peut-être je reviendrai
à la maison

Tous ces souvenirs d’antan racontés
Repas de famille le dimanche
Je suis toujours accrochée
ça me donne des frissons

Est-ce que j’aimerai toujours l’endroit d’où je viens
Ou cette nouvelle vie sera-t-elle encore plus étrange ?
Est-ce que tu pourras partir plus loin que moi ?
T’es plus loin de moi, plus proche de soi

Changements, allitérations, variations, métamorphoses
Mais rien n’a encore changé
Toujours bloquée sur la même page

Je vis des changements
Que j’apprends à aimer
Une suite de saisons : hiver, printemps, sans été

Changements, allitérations, variations, métamorphoses
Mais rien n’a encore changé
Toujours bloquée sur la même page

Et si je change pour rien ?
Tais-toi, je sais, il faut que tout change
Pour que rien ne change
Le monde ne restera jamais le même

Changements, allitérations, variations, métamorphoses
Mais rien n’a encore changé
Toujours bloquée sur la même page

 

Klikni i podijeli

Istaknuto

Aplikacija Škola na dlanu služi učenicima i profesorima Gimnazije Pula za brzo primanje informacija (promjene u rasporedu), generiranja suglasnosti itd. Aplikaciju su napravili učenici Gimnazije Pula.