Menu

Korisne aplikacije
Korisne aplikacije

Potpuno besplatni lektirni naslovi, u različitim formatima za čitanje. Portal E-lektire nastao je u sklopu pilot projekta e-Škole. Želja je učenicima besplatno ponuditi lektire putem novih, digitalnih medija. Sretno s čitanjem!

Office 365 za škole. Svojim AAI@EduHR korisničkim računom prijavite se na Office365 i imajte kompletan Office u web pregledniku (Word, Powerpoint, Excel).

Ilustracija Office365

Aplikacija Sway može se pronaći na Office365 on-line servisu. Odlična je za kreiranje bogatog, internetskog sadržaja. U nekoliko klikova napravite sebi malu web stranicu i podijelite je sa ostalim kolegama.

Sway aplikacija

Ako trebate napraviti plakat, brošuru ili letak, svakako pogledajte Canva alat. S njim možete složiti oku ugodne grafičke materijale koje možete potom tiskati ili u vidu fotografije, digitalno podijeliti s onima kojima treba vaša informacija.

Aplikacija Canva

Mrežni program Bubbl us služi za kreiranje mentalnih mapa. Vrlo jednostavan i praktičan alat za korištenje.

Program Bubbl us

Održan drugi po redu projektni dan “Veslanje i plivanje”

Datum: 14.09.2022.

Kategorija: Obavijesti


Učenici i njihovi razrednici zajedno s predmetnim profesorima, dana 13. rujna 2022. godine, krenuli su u 8.30 sati s igrališta Gimnazije Pula prema Mornaru. Ondje su svi skupa podržali i sudjelovali u projektnom danu Gimnazije Pula pod nazivom Veslanje i plivanje. Program je započeo u 10 sati s plivačkim mini sprint maratonom od 500 metara. Uz odličnu atmosferu, plivački sprint završilo je preko 30 učenika i učenica.

Nakon natjecanja u plivanju, krenula je utrka s kajakom s 3 člana posade. Bilo je 22 čamaca na startu s po tri člana posade. Valja istaknuti da su se u veslanju okušali i profesori Đeni Blarežina, Marko Kalčić i Marko Simić i to s vrlo vještom tehnikom veslanja. Podijeljene su medalje, priznanja i vrijedne nagrade učenicima na postolju.
Ovim putem želimo se zahvaliti našim sponzorima:

 • Klub daljinskog plivanja Poreč,
 • Plivački klub Pula,
 • Spasilačka služba Crvenog križa Istarske Županije,
 • Turistička zajednica Pula,
 • AP LAB teretana,
 • Pro gym tertana,
 • BBK MORNAR teretana,
 • Ana Grbac nutricionist,
 • Basic gym one Zagreb, teretana,
 • Pizzeria Tivoli,
 • Pizzeria In Forno,
 • Pizzeria Peperoncino,
 • Opg Grbac,
 • Gospodin Lerotić (Hvidra)
 • Bauhaus Pula,
 • Jedriličarski klub Vega,
 • Branko Popović sponzorstvo za kajake,
 • Patricija Percan, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, sport i tehničku kulturu
 • Tatjana Baršnik Peloza dizajner za plakat, zahvalnice i priznanja,
 • Ivana Sokolov, pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti i mlade Grada Pule
 • Veliko hvala svim vrijednim volonterima učenicima Gimnazije Pula.

Poredak u  kategoriji mladića za plivače je :

 1. Luka Vukelić
 2. Roko Krelja
 3. Noel Smailbašić

Poredak u kategoriji djevojaka za plivačice je:

 1. Lana Punek
 2. Paula Petech-Zudicich
 3. Lucija Antolović

Poredak u kategoriji mladića za veslače u kajacima s tri člana posade jesu:

 1. Edi Hadžić, Bojan Ivanović, Mark Miota
 2. David Medica, Mauro Belci, Lorenzo Markulinčić
 3. Mate Maretić, Luka Vukelić, Josip Grgorović.

Predivne fotografije izradio je Roko Kuzmanović i 4.a razred.

U nastavku pogledajte galeriju fotografija.

Klikni i podijeli

Istaknuto

Aplikacija Škola na dlanu služi učenicima i profesorima Gimnazije Pula za brzo primanje informacija (promjene u rasporedu), generiranja suglasnosti itd. Aplikaciju su napravili učenici Gimnazije Pula.