Menu

Korisne aplikacije
Korisne aplikacije

Potpuno besplatni lektirni naslovi, u različitim formatima za čitanje. Portal E-lektire nastao je u sklopu pilot projekta e-Škole. Želja je učenicima besplatno ponuditi lektire putem novih, digitalnih medija. Sretno s čitanjem!

Office 365 za škole. Svojim AAI@EduHR korisničkim računom prijavite se na Office365 i imajte kompletan Office u web pregledniku (Word, Powerpoint, Excel).

Ilustracija Office365

Aplikacija Sway može se pronaći na Office365 on-line servisu. Odlična je za kreiranje bogatog, internetskog sadržaja. U nekoliko klikova napravite sebi malu web stranicu i podijelite je sa ostalim kolegama.

Sway aplikacija

Ako trebate napraviti plakat, brošuru ili letak, svakako pogledajte Canva alat. S njim možete složiti oku ugodne grafičke materijale koje možete potom tiskati ili u vidu fotografije, digitalno podijeliti s onima kojima treba vaša informacija.

Aplikacija Canva

Mrežni program Bubbl us služi za kreiranje mentalnih mapa. Vrlo jednostavan i praktičan alat za korištenje.

Program Bubbl us

Razmjena učenika “Assen – Pula 2024”

Datum: 13.03.2024.

Kategorija: Obavijesti


Ove godine obilježili smo puno desetljeće razmjene učenika naše škole sa školom Vincent van Gogh iz nizozemskog grada Assena. Dvadeset učenika Gimnazije Pula je s njihovim profesorima Markom Kalčićem i Dejanom Zelenakom u razdoblju od 2. do 10. ožujka posjetilo Assen. Kako je osnovni cilj razmjene upoznati lokalnu kulturu i način funkcioniranja škole u gradu domaćinu, učenici su i ove godine bili smješteni u obiteljima njihovih partnera iz Nizozemske.

Koordinatori razmjene iz Nizozemske pripremili su zanimljiv i poučan program za naše učenike I njihove partnere iz Nizozemske. Prvi dan su nizozemski učenici predstavili i pokazali svoju školu Vincent van Gogh našim učenicima. Nakon toga je održan prigodni govor dobrodošlice ravnateljice škole i koordinatora projekta. Tijekom prijepodneva učenici su bili podijeljeni u grupe, te su sudjelovali na radionicama koje su pripremili nizozemski profesori. Poslijepodne smo posjetili bivši nacistički tranzicijski logor Westerbork gdje smo imali stručnu vođenu turu

Drugi dan posjetili Amsterdam, gdje smo imali priliku vidjeti najbitnije znamenitosti grada. Najprije smo imali vođenu turu brodom, gdje smo mogli čuti puno korisnih i zanimljivih informacija o povijesti samog grada i najpoznatijim građevinama. Poslijepodne smo posjetili dva muzeja, Rijksmuseum I muzej Vincenta van Gogha.

Trećeg dana su u školi učenici bili podijeljeni u izmiješane grupe skupa sa učenicima iz drugih zemalja, Italije, Španjolske i Nizozemske. Prijepodne su sudjelovali u raznim zanimljivim radionicama, a poslijepodne je organiziran turnir u odbojci.

Četvrtog dana posjetili smo sveučilišni grad Groningen. Ondje su učenici s njihovim partnerima iz Nizozemske sudjelovali na tri različite umjetničke radionice gdje su nešto izrađivali. Poslijepodne smo posjetili veliku dvoranu gdje smo imali aktivnost sportskog penjanja.

Peti dan je bio rezerviran za posjet Amsterdamu, gdje smo još jednom razgledali centar grada. Posjetili smo muzej Anne Frank, kao i Gradsku palaču na glavnom trgu. Uskoro slijedi uzvratni posjet Nizozemaca, kada ćemo ih ugostiti u našoj školi i gradu.

Učenici koji sudjeluju u razmjeni: Sara Dejanović (2.d), Neva Šebelić (2.c), Barbara Jessica Bahtak (2.c), Nika Gornik (2.a), Lara Šugar (2.d) ,Anna Štifanić (2.g), Ilaria Juršić (2.c) Marija Macan (2.d), Hana Milosavljević (2.c) ,Lana Pinzan (2.c) ,Bojana Mavsar (2.g) ,Nina Lazarić (2.c), Fani Paulišić (2.b) Marta Dujaković (2.b), Paulina Puh (2.g), Filip Cvek (2.g), Damjan Blašković-Rojnić (2.d), Mihael Grbac (2.g), Matija Šajatović (2.f), Brina Štrkalj (Glazbena škola Pula).

Klikni i podijeli

Istaknuto

Aplikacija Škola na dlanu služi učenicima i profesorima Gimnazije Pula za brzo primanje informacija (promjene u rasporedu), generiranja suglasnosti itd. Aplikaciju su napravili učenici Gimnazije Pula.