Novosti o državnoj maturi: https://www.gimnazijapula.hr/drzavna-matura/ | Upute za virtualnu nastavu: Link na upute

Ravnatelj Gimnazije Pula, Filip Zoričić

O školi

Naša Škola ima dugačku tradiciju, preko 70 godina neprekidnog rada, u zgradi staroj preko sto godina. Upravo ta činjenica govori o ozbiljnosti ove važne obrazovne ustanove i institucije, koja je u čitavom tom razdoblju odgodila i obrazovala tisuće mladih ljudi.

Učenje, kreativnost, tolerancija

Želimo da Gimnazija ima otvorene vrata i prozore, da živi jednakost prema svakom čovjeku, da uživamo u bogatstvu multijezičnosti, multikulturalnosti i multietničnosti te da ne obilježavamo ljude prema nacionalnosti, boji kože ili spolnoj orijentaciji.

Identitet

Naš identitet satkan je od sportskog, umjetničkog, znanstvenog, građanskog, mladenačkog, socijalnog i ekološkog duha koji nas čini boljima.

Poduzetništvo

Uza sve to razvijamo poduzetništvo u našoj zadruzi i učeničkom servisu. Prvi smo EKO laboratorij u Hrvatskoj i škola s velikim iskustvom i angažmanom u stvaranju ekološke svijesti, a kroz Udrugu alumnija Gimnazije Pula stvaramo mrežu naših bivših učenika koji su naša velika snaga.

Budućnost

Dragi učenici, roditelji i prijatelji Gimnazije Pula.

Naša Škola ima dugačku tradiciju, preko 70 godina neprekidnog rada, u zgradi staroj preko sto godina. Upravo ta činjenica govori o ozbiljnosti ove važne obrazovne ustanove i institucije, koja je u čitavom tom razdoblju odgojila i obrazovala tisuće mladih ljudi koji su bili i danas su ugledni građani, intelektualci, radnici u različitim domenama društva. I zato, na sve što smo postigli i što ćemo postići iznimno smo ponosni i to nas motivira da budemo bolji iz dana u dan.

Ispred nas su novi izazovi 21. stoljeća, dinamičnost, odgovornost za mlade ljude i obveza da mijenjamo društvo upravo kroz naše djelovanje, kroz glas mladih ljudi koji to mogu. Ujedno je to i prilagođavanje novim i modernim tehnologijama, očuvanje ekološke i socijalne svijesti i promoviranje važne uloge građanstva, građanskog i slobodarskog duha, koje nam je toliko potrebno. U Gimnaziji moramo čuvati tradiciju naše domovine i istarskog zavičaja, baštinu kulture i jezika, duh naše Pule, ali i europske vrijednosti kojima odavno pripadamo.

U Gimnaziji zato želimo da najprije vlada osmijeh, radost života, želja za učenjem i kreativnost. Želimo da Gimnazija ima otvorene vrata i prozore, da živi jednakost prama svakom čovjeku, da uživamo u bogatstvu multijezičnosti, multikulturalnosti i multietničnosti te da ne obilježavamo ljude prema nacionalnosti, boji kože ili spolnoj orijentaciji i da se glas Gimnazije čuje!

Uočavajući da nam je upravo sve navedeno potrebno da bismo bili Škola za život, da ne bismo bili samo deklarativni, već da bismo živjeli i promovirali naše ideale i promišljanja, razvijamo klupsku atmosferu u školi, organiziramo razna natjecanja, koncerte, izložbe, tribine i razmjene. Pomažemo maturantima da se osvijeste za budućnost kroz poseban vid prakse i profesionalne orijentacije, razvijamo razne aplikacije, stvaramo kritičnu publiku i ljubav za čitanjem, volontiramo, surađujemo, konkretno s programima, s mnogim ustanovama i institucijama, kao i s civilnim društvom, volonterskim centrima i udrugama.

Uza sve to razvijamo poduzetništvo u našoj zadruzi i učeničkom servisu, prvi smo EKO laboratorij u Hrvatskoj i škola s velikim iskustvom i angažmanom u stvaranju ekološke svijesti, a kroz Udrugu alumnija Gimnazije Pula stvaramo mrežu naših bivših učenika koji su naša velika snaga.

Siguran sam tako da ćemo pri svakom susretu biti dobri domaćini, da ćete od naših nastavnika, stručne službe i administracije dobiti najbolje što imamo u odgoju i obrazovanju.

U tom duhu naše Gimnazije sve vas od srca pozdravljam i pozivam da budete dio naše velike obitelji!

Nek bude živost!