Radno vrijeme Škole za stranke je svaki radni dan, od 11:30 do 14 h. Molimo ne zaboravite maske.

Sretan Dan Europe!

Dana 9. svibnja 1950. godine Robert Schuman, tadašnji ministar vanjskih poslova Francuske, predstavio je svoj prijedlog formiranja Europske zajednice za ugljen i čelik. Taj prijedlog, poznatiji kao “Schumanova deklaracija”, smatra se početkom formiranja onoga što je danas poznato kao Europska unija.

Danas se deveti svibnja, uz himnu i zastavu, uzima kao europski simbol. Vijeće Europske unije u Milanu 1985. godine donijelo je odluku kojom se 9. svibnja svake godine obilježava kao “Dan Europe”. (izvor: Wikipedia)

Kao škola dobitnik i pobjednik Jan Amos Comenius nagrade EU i škola ambasador EU Parlamenta želimo vam sretan Dan Europe s prigodnom slatkom čestitkom 3.C razreda (pod mentorstvom profesorice Tanje Černeke) i prezentacijama europskih gradova kulture učenika 2.D (pod mentorstvom profesorice Elizabete Pavlović).

Prezentacije europskih gradova kulture 2.D razreda:

Prezentacije su dostupne na linku: prezentacije učenika

• PowerPoint učenice Rahela Bilić –  1991. i 1992.g Europski gradovi kulture
  • PowerPoint učenice Gaie Barbancich i Hane Tabaković –  1999. i 2000.g. Europski gradovi kulture
  • PowerPoint  učenika Davida Pamića – 2015. i 2016. g. Europski gradovi kulture
  • PowerPoint učenice Ane Buršić –  2019. i 2020.g. Europski gradovi kulture
  • PowerPoint učenice Anee Carić –  Europski gradovi kulture 2013. i 2914.
  • PowerPoint učenika Roka Radetića  – BUDUĆE EUROPSKE PRIJESTOLNICE KULTURE
  • PowerPoint učenice Petre Vučković – EUROPSKE PRIJESTOLNICE KULTURE 1993 .i 1994.g.
  • PowerPoint učenice Mare Petrović – Europske prijestolnice kulture 2001.i 2002.
  • PowerPoint učenice Noemi Mendiković – Europske prijestolnice kulture 2017. i 2018.
  • PowerPoint učenice Lee Buršić – Europski gradovi kulture 1985. i 1986. g
  • PowerPoint učenika Filipa Dikovića –  Europske prijestolnice kulture 2011. i 2012.
  • PowerPoint učenice Lane Percan – Europski gradovi kulture 2007.i 2009.g
  • PowerPoint učenice Mariee Peršić – Gradovi kulture 1995 i 1996.g
  • PowerPoint učenice Marte Babići Vareško –  1997. i 1998. Europski gradovi kulture
  • PowerPoint učenika Mateja Šimeka  – Eu kult.prijestolnica 2005. i 2006
  • PowerPoint učenice Nikoline Božunović i učenika Alana Burića – Europski gradovi kulture 2003.g.i 2004
  • PowerPoint učenika Damjana Dragovljevića – Povijest i značaj statusa Europskog grada kulture

Poster Slatka europa 3.C razreda:

Klikni i podijeli

Istaknuto

Aplikacija Škola na dlanu služi učenicima i profesorima Gimnazije Pula za brzo primanje informacija (promjene u rasporedu), generiranja suglasnosti itd. Aplikaciju su napravili učenici Gimnazije Pula.